مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه

علمی کاربردی بانه

سوالات متداول

نوشته شده در 30 شهریور 1395 | ارسال دیدگاه |

سوالات متداول

 

1- آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی معتبر است؟ 
دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه های وزارت علوم تحقیقات و فناوری است , تمامی ضوابط و مقررات آموزشی آن مطابق با چهارچوبهای و قوانین آن وزارتخانه بوده مدرک تحصیلی آن نیز از سوی آن وزاتخانه صادر می کردد .بنا بر این اعتبار مدارک اخذ شده از این دانشگاه برای ادامه تحصیل و سایر موارد مانند دانشگاه های دیگر وزارت علوم می باشد.

 

2- برگزاری کلاسهای آن حضوری است یا غیر حضوری؟ 
در تمام دوره های دانشگاه کلاسها به صورت حضوری و مطابق برنامه ریزهای متداول نظام آموزش عالی کشور میباش.البته با توجه به اینکه بسیاری از دانشجویان این دانشگاه شاغل می باشند در حد مقدور تمهیداتی در زمانبندی کلاسها و امتحانات برای این قشر از دانشجویان اندیشیده شده است..

3-چه قدر طول می کشد تا بتوانم در هر کدام از دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته فارغ التحصیل شوم؟ 
با توجه به اینکه در تمامی دوره های جدید پذیرش به صورت ترمی خواهد بود, در صورتی که دانشجو به صورت عادی دوره را سپری کند (عدم مشروطی , گذراندن درسهای هرترم به صورت عادی ),مطابق برنامه ریزی متداول در نظام آموزش عالی کشور طول هر کدام از دوره های ذکر شده 2 سال یا چهار ترم تحصیلی خواهد بود.

4-شهریه دانشگاه علمی کاربردی چه قدر است؟ 
یکی از ویزگی های تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی پایین بودن شهریه می باشد. میزان شهریه به نوع رشته و تعداد واحد های اخذ شده در هر ترم بستگی دارد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *