مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه

علمی کاربردی بانه

کنفرانس خبری بانک اطلاعات جامع شهرستان بانه و توانمند سازی محلات حاشیه شهر بانه

نوشته شده در 21 فروردین 1397 | ارسال دیدگاه |

جناب آقای عبدالواحد رفاعی سرپرست مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه ضمن تشکر از حضور و قبول زحمت اصحاب رسانه به سی امین سالروز بمباران شیمیایی حلبچه اشاره و ضمن محکوم کردن این جنایت آرزوی جهانی عاری از جنگ و کشتن انسان های بیگناه  کردند و با تبریک سال نو بحث پیرامون این جلسه را شروع کردند.

ایشان افزودند که تیم پروژه بانک اطلاعاتی جامع شهرستان بانه (در- بانه) از یک ماه قبل شروع به کار نموده و از  فرمانداری محترم به خاطر هماهنگی با ادارات سطح شهرستان و همچنین از کلیه روسای ادارات سطح شهرستان به خاطر در اختیار قرار دادن داده ها و اطلاعات و همچنین شهردار محترم و شورای اسلامی شهر به خاطر همکاری با این طرح تشکر و قدردانی نمودند.

رفاعی به عنوان مدیر مسئول پروژه با اشاره به نیاز یک بانک اطلاعاتی کامل به توضیحاتی در مورد کلیات بانک اطلاعات شهرستان بانه اشاره کردند و افزودند که فاز اول این طرح تا پایان فروردین 97 در قالب اپلیکیشن در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

همچنین به اتاق کارآفرینی اشاره کردند که با همکاری اداره گردشگری و میراث فرهنگی جهت توانمندسازی زنان حاشیه شهر در فعالیت های آموزشی و مشاوره های کارآفرینی و ایجاد کارگاه هایی جهت اشتغال آنان ایجاد شده است. و به ایجاد رویداد شتاب (استارت آپ) شهر هوشمند بانه اشاره کردند و و از علاقه مندان، متخصصان و صاحبان ایده در این زمینه دعوت به عمل آوردند.

در پایان از تمامی افراد ، انجمن ها و سازمان هایی که آرشیو عکس ، نوشته ، و اسناد قدیمی و… که در اختیار دارند و تمامی انجمن ها درخواست کردند جهت همکاری به دبیرخانه مراجعه نمایند.

همچنین در جواب یکی از خبرنگاران راجع به فازهای بعدی این طرح افزودند در آینده ی نزیک بعد از فاز اول در پایان فروردین ماه ، فاز دوم طرح نیز که شامل اپلیکیشن جهت استفاده در اندروید هستش راه اندازی خواهد شد.

در ادامه همکارانی که در انجام این طرح همکاری داشتند به ارائه ی توضیحات مختصری در خصوص طرح پرداختند.

جناب آقای دکتر علی احمدی در زمینه ی بخش جغرافیایی و زمین شناختی طرح فعالیت دارند.

جناب آقای صدیق کریم پور در بخش فرهنگی فعالیت دارند که شامل بخش هایی از جمله آداب و رسوم ، نژاد وقومیت و خوراک ، پوشاک ، مراسم سنتی ، زبان ، هنر، سینما و… میباشد.

ایشان همچنین به این نکته اشاره کردند که زبان این اپلیکیشن فعلا فارسی هستش که در فازهای بعدی زبان کردی و انگلیسی نیز اضافه خواهد شد.

جناب آقای حسین حسن پناه در مورد مسائل اجتماعی این طرح کار کردند و دیدگاه تغییر اجتماعی از سنتی به مدرن را در مورد مسائلی از جمله : نظام خانواده ، ازدواج ، قشربندی اجتماعی ، آموزش زنان و مواردی از این قبیل بررسی نمودند. همچنین مسائل حاشیه نشینی سازمان های مردم نهاد و انجمن ها و آسیب های اجتماعی را نیز بررسی نمودند.

جناب آقای هیوا عطاری در زمینه ی کشاورزی این طرح فعالیت داشتند. ایشان بعد از توضیح کار خود به نمونه ای از ویژگیهای این طرح اشاره کردند که وجود این طرح به زنده نگه داشتن فرهنگ هایی که از یاد رفته اند و گونه های حیوانی یا گیاهی که در معرض نابودی قرار دارند با وجود این طرح جهت از بین نرفتن آنها اقدامات بیشتری انجام خواهد گرفت.

جناب آقای احمد حیدری ارشد باستان شناسی نیز در قسمت باستان شناسی و بخش های تاریخی و معماری این طرح با سرکار خانم فرانک قادری ارشد معماری فعالیت داشتند. ایشان در توضیح این طرح گفتند به آپدیت شدن هر ماهه اپلیکیشن اشاره کردند.

سرکار خانم فرانک قادری نیز با توضیح اینکه بخش معماری این طرح در دو بخش سنتی و معاصر هستش افزودند که با معرفی جزئیات معماری میتوان از ایده های قدیمی برای ساخت معماری جدید استفاده کرد.

سرکار خانم احمدی نیز در بخش اقتصاد این طرح فعالیت داشتند.

جناب آقای بابک صحرانورد نیز کار ویراستاری این طرح را عهده دار شده اند.

جناب آقای هادی قادری و دکتر عبدالواحد پری نیز بخش طراحی سایت و اپلیکیشن  این طرح را بر عهده داشتند.

مهندس قادری در توضیح کار خود افزودند که در فاز اول اپلیکیشن تحت ویندوز تا پایان فروردین ماه در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

همچنین در توضیح این طرح هدف از ایجاد این اپلیکیشن را حجم کم امنیت  و سرعت در ارائه ی اطلاعات عنوان کردند.

در پایان نیز توضیح دادند که نام این اپلیکیشن (در بانه) هستش و در پانزده قسمت که هر قسمت شامل چند زیر مجموعه هستش طراحی شده است.

در پایان جلسه نیز در جواب سوال خبرنگاران رفاعی به عنوان مدیر مسئول پروژه (در- بانه) فرمودند که جهت کامل کردن این طرح در فازهای بعدی قطعا از افراد متخصص در هر بخش استفاده و برای هر قسمت کارگروه تخصصی ایجاد خواهد شد.

همچنین برای این طرح سه هزار ساعت کار تعریف شده که همکاران گرامی به صورت داوطلبانه زحمت این کار را کشیدند.

در پایان باز از زحمت تمامی همکاران که زحمت کار این طرح را به صورت داوطلبانه کشیدند و اصحاب رسانه تشکر و قدردانی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *