مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه

علمی کاربردی بانه

پیام معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی

نوشته شده در 26 آبان 1395 | ارسال دیدگاه |

پیام معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی

دکتر امید بزرگ حداد معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، در متن پیام معاون پژوهش و فناوری این دانشگاه آمده است:

در جهان امروز، توسعه کارآفريني نقش مؤثري در توسعه اقتصادي، اجتماعي، صنعتي و سياسي هر کشور دارد و از سويي به عنوان‌ مهم‌ترين راه‌کار رفع معضل بيكاري فارغ‌التحصيلان دانشگاهي محسوب مي‌شود. اهمیت به کارآفرینی و توجه به مقوله “توسعه فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه”  باعث رشد و توسعه نیروی ماهر می‌شود که در روند تولید و بهره‌وری نقش به سزایی دارد.

در این راستا، ماموريت دانشگاه جامع علمي‌كاربردي، برجسته‌تر از ديگر دانشگاه‌هاي آموزش عالي قلمداد مي‌شود. آموزش‌هاي علمي‌کاربردي به دليل ماهيت طرح و تأکيد بر جنبه‌هاي کاربردي در آموزش از اهميت ويژه و استراتژيکي برخوردار است. اين آموزش‌ها در واقع يک نوع مهارت اندوزي بر اساس تقاضاي بازار کار است كه با ايجاد شغل در بهبود توانايي فردي و تخصصي دانشجويان مؤثراست. اين نوع آموزش‌ها يکي از عوامل مؤثر بر توسعه و اثربخشي کارآفريني در سطح کشور مي‌باشند.

بدون تردید بیانات رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) در خصوص کارآفرینی، به عنوان یک عبادت و ارزش، نحوه نگاه همگان به این مقوله را روشن می‌سازد. در این میان عزم جدی دولت تدبیر و امید در خصوص ترویج فرهنگ خلاقیت و کارآفرینی به عنوان موتور محرک اقتصاد مقاومتی نیز، زمینه‎ساز اقدامات قابل تاملی در سال‌های اخیر در عرصه مهارت و کارآفرینی بوده است.

با استعانت از خداوند متعال و تأسی از فرمایش مقام معظم رهبری، هفته جهانی کارآفرینی را به خانواده بزرگ دانشگاه جامع علمی‌کاربردی که کار را با اخلاق عجین کرده و کارآفرینی را سرلوحه کار آموزشی خود قرار داده‌اند تبریک گفته و امیدواریم با بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و هم‎افزایی توانمندی‌های این دانشگاه، بتوان در این مسیر گام برداشت.

در پایان ضمن آرزوی توفیقات روزافزون برای همه همکاران عزیز، مدرسان، دانشجویان گرامی و خانواده بزرگ دانشگاه جامع علمی کاربردی، با استعانت از خداوند متعال، برای تحقق اهداف سازمانی و رسالت دانشگاه جامع علمی‌کاربردی تلاش می‎نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *