مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه

علمی کاربردی بانه

رسالت اصلی مراکز علمی کاربردی احیای رشته های بومی و مهارتی است

نوشته شده در 13 آذر 1395 | ارسال دیدگاه |

رسالت اصلی مراکز علمی کاربردی احیای رشته های بومی و مهارتی است

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: رسالت اصلی مراکز علمی کاربردی در سطح کشور احیا، تثبیت و تقویت رشته‌های بومی و مهارتی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر سید علی بدری در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه علمی کاربردی واحد لرستان که با حضور رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی و برخی از مدیران استان در سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی لرستان برگزار شد،تأکید کرد: مراکز علمی کاربردی باید ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در استان ها را شناسایی کنند تا بتوانند با ایجاد رشته‌های مورد نیاز جامعه، نیروی مهارتی آموزش دهند.

وی افزود: مراکز علمی کاربردی باید رشته‌های بومی را گسترش دهند تا ظرفیت‌های بالفعل هر استان و منطقه، بالقوه شود.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه تأکید کرد: یکی از وظایف دانشگاه جامع علمی کاربردی احیای رشته‌های منسوخ شده مورد نیاز هر منطقه است که باید با نیازسنجی و شناسایی افراد نخبه در حوزه‌های مختلف، رشته‌هایی که منسوخ شده ولی هم اکنون در جامعه کاربرد دارند، احیا شوند.

وی با بیان اینکه بیش از 1000 مرکز آموزش علمی کاربردی در کشور وجود دارد گفت: هر کدام از این مراکز نسبت به توسعه رشته‌های مورد نیاز جامعه و آموزش دانشجو در آن رشته‌ها موظف هستند.

دکتر بدری با اشاره به اینکه وظیفه دانشگاه جامع علمی کاربردی آموزش مهارتی به دانشجویان است، تصریح کرد: سایردانشگاه‌های کشور به آموزش مباحث نظری می‌پردازند و دانشگاه علمی کاربردی برای تربیت نیروی مهارتی مسئولیت سنگینی دارد که همان آموزش مهارت و تربیت نیروی کار مورد نیاز جامعه است.

خاطر نشان می شود، در این مراسم از زحمات دکتر سعید محمدزاده سرپرست سابق دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی واحد استانی لرستان تقدیر ودکتر سعید فرح بخش به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *