مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه

علمی کاربردی بانه

دکتر جوادی در مراسم هفته وحدت: مسئله وحدت یکی از بنیادی ترین مسائل جهان اسلام است.

نوشته شده در 27 آذر 1395 | ارسال دیدگاه |

دکتر جوادی در مراسم هفته وحدت: مسئله وحدت یکی از بنیادی ترین مسائل جهان اسلام است.

این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی آغاز گردید.

در ابتدا دکتر جوادی ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کردستان ضمن خیرمقدم به حضور روسای مراکز ، مدرسان  و دانشجویان مجموعه دانشگاه و تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر اسلام(ص) و امام جعفرصادق(ع) ، عنوان کرد مساله وحدت یکی از بنیادی ترین مسائل جهان اسلام است و باید خطرات و موانع وحدت مسلمین را کارشناسان دینی آسیب شناسی نمایند.

ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کردستان افزود کشورهای همسایه که درگیر مشکلات بسیاری هستند ناشی از سوء استفاده دشمنان از اختلافات مسلمانان است.

دکتر جوادی وحدت مسلمانان را مسئله ای استراتژیک عنوان کرده و تاکید نمود که نباید در قالب شعار باشد.همچنین وظیفه قشر دانشگاهیان را درزمینه وحدت سنگین برشمرد و خاطر نشان کرد که باید برنامه ریزی های دقیق جهت وحدت عملی میان مسلمانان صورت گیرد.

سپس دکتر عبدالسلام کریمی پژوهشگر در حوزه معارف دینی به عنوان سخنران ویژه مراسم ایراد سخن نمود. دکتر کریمی با اشاره به برخی از آیات قرآن تاکید کرد خداوند متعال برای وجود پیامبر گرامی اسلام بر انسان ها منت نهاده که به منزله شان و مقام ایشان می باشد زیرا نعمت رسول اکرم (ص) از وجود انسان سزاوارتر است.

دکتر کریمی افزود اطاعت از رسول الله اطاعت از پروردگار است و وجود نازنین ایشان محور مشترک وحدت میان شیعه و سنی می باشد.

ایشان با توجه به اهمیت وحدت و حفظ انسجام میان مسلمانان تاکید نمود که دشمنان اسلام با شعارهای دینی میان مسلمانان تفرقه افکنی می کنند و باید همواره هوشیار بود و نه فقط در هفته وحدت به صورت شعار عمل گردد.

دکترکریمی عنوان کرد وحدت یک مسئله استراتژیک است و نه یک تاکتیک چون همه مذاهب اسلامی در اصول و ریشه یکی هستند و فقط در شاخ و برگ اختلاف دارند همچنان که رهبر معظم انقلاب تاکید نمودند که مقدسات شیعه و سنی خط قرمز نظام است و باید از اختلاف افکنی پرهیز شود.

پژوهشگر مسائل دینی در پایان خاطر نشان کرد که قدرت در سایه وحدت ظهور می یابد.

در پایان مراسم مولودی خوانی و دف نوازی در مدح و ثنای نبی اکرم (ص) اجرا گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *