مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه

علمی کاربردی بانه

تمرکز دانشگاه جامع علمی کاربردی بر رشته‌های خاص مهارتی

نوشته شده در 18 آبان 1395 | ارسال دیدگاه |

تمرکز دانشگاه جامع علمی کاربردی بر رشته‌های خاص مهارتی

معاون اداری مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی بر تمرکز دانشگاه بر رشته های خاص مهارتی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر سیدعلی بدری در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان گفت: این دانشگاه بر طبق اساسنامه باید بر رشته های خاص مهارتی تمرکز کرده و هر مرکز، تنها در حوزه های تخصصی خود ورود کند و ریل‌گذاری دانشگاه باید به سیاست‌های مندرج در اساسنامه بازگردد.

وی افزود: بر این اساس لازم است دانشگاه جامع علمی کاربردی در رشته های خاص مهارتی و عمدتاٌ برای جامعه شاغل و ارتقای مهارت‌های شاغلان فعالیت کند.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه در دوره‌ای مراکز این دانشگاه در رشته های نظری از جمله مدیریت خانواده، مدیریت روابط عمومی و حسابداری ورود کردند، تاکید کرد: فعالیت مراکز در حوزه های تخصصی ممکن است در کوتاه مدت مشکلات مالی به همراه داشته باشد اما در بلند مدت برای ارتقای سطح کیفی و تأمین منافع مالی مفید است.

بدری با تأکید بر اینکه مراکز بر روی رشته‌های جدید در حوزه‌های تخصصی و خاص مهارتی متمرکز شوند، خاطرنشان کرد: علاوه بر این باید تحرک، ابداع و نوآوری بیشتری را در مراکز شاهد باشیم زیرا دنیا رو به توسعه است و بنابراین آینده‌ پژوهشی مراکز این دانشگاه بسیار حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: آنچه در سطح ستاد انجام می شود تسهیل‌گری امور است و درصدد هستیم زمینه‌ ای را فراهم کنیم تا تصویب و راه اندازی رشته‌های جدید در مراکز این دانشگاه سرعت بیشتری داشته باشد.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: تحرک و پویایی مراکز این دانشگاه بسیار مهم است زیرا مراکز مستقر در استانها به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان آشنا هستند.

بدری تأکید کرد: برنامه‌ریزی آموزشی، تحرک بیشتر در شورای گسترش و همچنین معاونت آموزشی و شورای برنامه‌ریزی درسی ازجمله برنامه‌های دانشگاه در سطح ستاد است.

وی همچنین با تأکید بر ارتقای کیفیت، عنوان کرد: اکنون شیب تقاضا برای ورود به دانشگاه در سطح کشور به شدت رو به افول و صندلی‌های خالی بسیار است بنابراین باید کیفیت را ارتقا دهیم.

خاطرنشان می‌شود نشست رؤسای مراکز علمی کاربردی استان خوزستان نیز با حضور دکتر بدری معاون اداری مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی و دکتر خداپناه سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی خوزستان برگزار شد و رؤسای مراکز دیدگاه‌ها و مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *