مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه

علمی کاربردی بانه

برگزاری دوره های آموزش آزاد

نوشته شده در 24 اردیبهشت 1396 | ارسال دیدگاه |

افزایش مهارت فن آموزی از جمله محورهای فعالیتهای دانشگاه جامع علمی کاربردی است که در راستای سیاست‌های کلی اشتغال مقام معظم رهبری و اصل 110 قانون اساسی و در راستای حمایت از کار و سرمایه ایرانی است.

بر اساس اصل 138 قانون اساسی و ماده 12 قانون برنامه پنجم توسعه کشور، به بهنگام کردن مهارت های شغلی و دانش کار و فناوری توجه ویژه ای شده است.

فعالیت بیش از یک‌هزار مرکز دانشگاهی جامع علمی کاربردی در سطح کشور بستر خوبی را فراهم کرده تا دانشجویان این دانشگاه با استفاده از ظرفیت خوب دانشگاه علمی کاربردی بتوانند در مسیر ایجاد فرصت‌های اشتغال جدید با تکیه بر مهارت‌ها و توانمندی‌ها اقدامات خوبی را انجام دهند.

دانشگاه علمی کاربردی به دنبال راهکار عملی برای تحقق سیاست های علمی کشور و حل مشکلات صنعت از طریق آموزش و کارآفرینی است. با توجه به اینکه رضایت شغلی در جامعه کاهش پیدا کرده است، برای حل اینگونه مشکلات به نسل سوم دانشگاه نیاز داریم. نسل اول دانشگاه های دنیا فقط به نیروهای انسانی آموزش می دادند، نسل دوم در راستای پژوهش فعالیت می کردند و نسل سوم کارآفرین هستند. بنابراین مهمترین خصوصیت دانشگاه کارآفرین آینده نگری برای صنعت است، هدف اصلی دانشگاه علمی کاربردی یادگیری به معنای تغییر رفتار و مهارت است، مهارتی که بتواند مشکل کارفرما را حل کند. در دانشگاه علمی کاربردی از کارآفرینی و ایده های خلاق در حوزه صنعت حمایت می شود.

در همین راستا در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری بانه با بهره گیری از دانش و تخصص اساتید بومی دوره ­های آموزشی کوتاه مدت جهت بالا بردن سطح مهارت افراد و ترویج مهارت آموزی هر ساله برگزار شده است که گزارش برگزاری این دوره­ ها در ادامه آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *