مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه

علمی کاربردی بانه

برگزاری نخستین جشن دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی

نوشته شده در 9 اسفند 1397 | ارسال دیدگاه |

عصر روز سه شنبه 7 اسفند 1397 دانشگاه جامع علمی کاربردی نخستین جشن دانش آموختگان برتر دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد.

ه گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان ، همزمان با خجسته سالروز ولادت دخت نبی اکرم (ص) حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن نخستین جشن دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان با حضور دکتر محمد زاده معاون نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی کشور ، دکتر جوادی رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان ، مسئولین استانی، روسای مراکز و جمعی از دانش آموختگان برتر دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد.

در ابتدا دکتر جوادی رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س)و روز مادر و زن و عرض خیر مقدم به دکتر محمد زاده معاون نظارت و سنجش و حضار بیان کرد : در هرکشوری منابع طبیعی زیادی وجود دارد که سرمایه است اما سرمایه اصلی هرکشور و مهمترین آن نیروی انسانی است و برای اینکه نیروی انسانی توانمندی داشته باشیم نیاز به آموزش های مختلفی داریم. در همین راستا دانشگاه علمی کاربردی کشور به عنوان دانشگاه نسل سوم در سال 71 تاسیس گردید.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان در خصوص زمان تاسیس دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان اظهار داشت : دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان با کمی تاخیر در سال 1382 تاسیس شد که ماحصل آن تربیت بیش از 20 هزار دانش آموخته در سطح استان است .

تیمور جوادی در ادامه افزود : هدف از تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی را ارتقای سطح علمی کارکنان و آموزش مهارتی که شغل محور بوده تا فارغ التحصیلان بتوانند اشتغال زایی داشته باشند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان با اشاره به رشد کمی مراکز علمی کاربردی تصریح کرد: با توجه به سیاست وقت رشد کمی در ایجاد مراکز صورت گرفت که موجب شد تا دانشگاه از مسیر اصلی ماموریت خود خارج شود اما خوشبختانه در سال های اخیر با انجام برخی اقدامات کیفی به سمت ماموریت خود در حال حرکت رو به جلو است.

سپس دکتر محمدزاده معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن همچنین ابراز خرستدی از حضور در جمع دانش آموختگان استان کردستان عنوان کرد: این جمع به نمایندگی از یک میلیون و 740 هزار کل دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی کشور در جشن امروز حاضر هستند و این نخستین جشن برای فارغ التحصیلان است و ان شاءالله دانشگاه بتواند هر سال برای همه دانش آموختگان برگزار نماید.

محسن محمدزاده افزود : در شروع دهه پنجم از انقلاب شکوهمند اسلامی هستیم که هر دستگاهی در این نظام وظیفه ای را برای انجام خدمت داشته است. اگر مقایسه ای اجمالی بر عملکرد سازمان های کشور صورت گیرد با ارزیابی درست به جرات می توان گفت که وزارت علوم به عنوان یک نهاد علمی این کشور در قالب برنامه های شش گانه و وظایف محوله در حوزه آموزش عالی تنها سازمانی است که از لحاظ کمی و کیفی از برنامه ها جلو هست که این نشان از موفقیت نظام آموزش عالی دارد و دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور نیز بخشی از این نظام آموزشی در حال فعالیت است.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با اشاره به رشد در تمامی زمینه های علمی و حرکت رو به جلو در مرز های دانش افزود: در تولید علم و دانش وضعیت مطلوبی در جهان داریم اما این کافی نیست و تا زمانی که این علم و دانش در مسیر فناوری و تجاری سازی نباشد و باعث رشد و رونق تجارت همچنین رفع مشکلات و نیازهای کشور نشود ، موثر نخواهد بود.

این مقام مسئول دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با اشاره به بیش ربع قرن از شروع فعالیت این دانشگاه بیان کرد : دانشگاه جامع علمی کاربردی با فعالیت در حوزه های صنعت، فرهنگ وهنر، کشاورزی و خدمات اجتماعی به منظور مهارت پروری و تربیت نیروی متخصص تاسیس گردید.

دکتر محمد زاده در جمع دانش آموختگان تاکید کرد :حل مشکلات اقتصادی ، بیکاری و اشتغال جوانان در گرو توسعه کمی و کیفی آموزش های مهارتی و دانشگاه جامع علمی کاربردی است و در همین راستا مسئولین  عالی دانشگاه برنامه و سیاست اصلی خود را بر ارتقای کیفی فعالیت های آموزشی دانشگاه قرار داده اند.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در خصوص اقدامات کیفی صورت گرفته در این دانشگاه افزود : تثبیت و قانون مند کردن اساسنامه مراکز علمی کاربردی سراسر کشور، ماموریت گرایی مراکز ، ارزیابی کیفی وساماندهی جذب مدرسان، ایجاد نظام صلاحیت حرفه ای و توجه ویژه به نیاز های منطقه ای و پتانسیل و توانایی هر منطقه از مهم ترین اقدامات جهت ارتقای کیفی این دانشگاه در سال  های اخیر است.

درادامه مراسم به مناسبت روز مادر از مادران شهدای دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان به نام های شهید حیدر عزیزی و شهید جواد کاکه جانی تقدیر به عمل آمد.

این جشن با تجلیل از اساتید برتر ، کارمند نمونه واحد استانی و قرائت سوگند نامه و تقدیم لوح تقدیر به تمامی دانش آموختگان برتر و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و شاد به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *