مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه

علمی کاربردی بانه

برگزاری باشکوه رویداد شتاب شهر الکترونیک بانه

نوشته شده در 3 مرداد 1397 | ارسال دیدگاه |

به حول و قوه الهی بعد از چندین ماه تلاش و پیگیری، مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری بانه موفق شد رویداد شتاب شهر الکترونیک بانه را در روزهای 27، 28 و 29 تیرماه 97 با حضور 102 نفر شرکت کننده و  با شکوه هرچه تمامتر برگزار کند. در ادامه گزارشی از برگزاری این رویداد ارائه شده است.

 روز اول: مراسم افتتاحیه با قرائت آیاتی از قرآن کریم و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. آقای عبدالواحد رفاعی رئیس مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه به ایراد سخنرانی و خوشامد گویی به حاضران پرداختند. سپس آقای وریا وثوقی شهردار بانه روی صحنه رفته و ضمن خیرمقدم به حاضران از شرکت کنندگان، تیم اجرایی و بخصوص آقای رفاعی بابت برگزاری رویداد تشکر نمودند. آقای دکتر رستمی معاونت پژوهشی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی کردستان به ایراد سخنرانی پرداختند و ضمن خیر مقدم به حاضرین و تشکر از عوامل اجرایی در مورد دانشگاه جامع علمی کاربردی و اهداف آن در زمینه کارآفرینی و همچنین حمایت های آن نهاد از کارآفرینان صحبت کردند.

بعد از ایراد سخنرانی مسئولین، نوبت به آقای دکتر رادمهر تسهیلگر رویداد رسید تا به شروع روند رویداد بپردازد. ایشان با تهییج حاضران و ایجاد انگیزه کارگاه ارائه ایده­ برگزارکردند. حاضران بعد از فرصتی که برای آماده ­سازی ایده ­هایشان در زمان پذیرایی داشتند، به ترتیب روی صحنه رفته و ایده خود را در یک دقیقه ارائه دادند، در این مرحله 54 ایده مطرح شد.

بعد از مطرح شدن ایده ­ها، شرکت کنندگان به بررسی ایده­ها و جمع­آوری رای برای خود پرداختند. در مهیج ترین بخش رویداد در روز چهارشنبه، حاضران به ایده­های مطرح شده رای دادند و 10 ایده­ را انتخاب کردند این ایده­ها عبارت بودند از: چاو (اپلیکیشنی برای ارتباط والدین با آموزشگاهها)، آبیار(سینکی برای بازیافت آب)، پوتال (سطل آشغالی هوشمند برای زباله­های بازیافتی)،‌ بانه جیازی (اپلیکیشنی برای خرید جهیزیه با اجناس اصلی از بانه)، وستایار (اپلیکیشنی بارای ارتباط مردم و تعمیرکاران)،‌ کلانیچ (اپلیکیشنی برای فروش کلانه)،‌ ریبوتور (اپلیکیشنی برای سهولت کار مسافران و توریست­ها)، ‌کورده­واری (پارک موزه و فرهنگ کردستان)،‌ پلیس ساختمان (سیستمی برای کنترل ساخت و ساز)، ژاو (پرورش عقرب و تغذیه آن­ها از کرم­هایی که زباله­های خیس را می­خورند). بعد از اعلام نتایج کارگاه استارتاپ ناب و تیم­سازی برگزار شد و به دنبال آن برای هرکدام از این 10 ایده یک تیم از شرکت کننده­ها تشکیل شد. صاحبان ایده­ها از بین شرکت کنندگان با توجه به ایده خود و نیازهای مربوط به آن تیم خود را انتخاب کردند.

روز دوم: روز دوم تیم­ها از ساعت 9 صبح کار خود را با کارگاه بوم مدل کسب و کار شروع کردند و با راهنمایی منتورها و کمک همدیگر شروع به تکمیل کردن بوم مدل کسب و کارشان کردند به گونه­ای که برخی از تیم­ها تا ساعت 24 شب نیز به کار خود ادامه دادند، عصر روز دوم شرکت کنندگان بعد از شرکت در کارگاه اعتبارسنجی ایده به داخل شهر رفته و ایده خود را اعتبار سنجی کردند.

روز سوم: در سومین روز رویداد تیم­ها از ساعت 8 صبح در محل حاضر شده و به جمع­بندی کارهای خود پرداختند. صبح این روز کارگاه ارائه موثر و MVP برگزار شد و حاضران به کمک منتورها خود را برای ارائه نهایی ایده­هایشان آماده کردند و تیم­ها تا ساعت 15 فرصت داشتند که فایل­های ارائه خود را به صورت پاورپوینت تحویل دهند.

مراسم اختتامیه ساعت 15 و 30 دقیقه شروع شد و پس از قرائت قرآن و پخش شدن سرود ملی،‌ جناب آقای رفاعی رئیس مرکز با ایراد سخنانی به حاضران خسته نباشید گفتند و مراسم را آغاز کردند. سپس جناب آقای وثوقی شهردار محترم بانه روی صحنه رفته و ضمن خیر مقدم به مهمانان از همه دست اندرکاران برگزاری و شرکت کنندگان تشکر کردند. سپس پیام خانم دکتر سجادی، معاون وزیر و رئیس موسسه آموزش علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی، قرائت شد. جناب آقای دکتر رستمی، معاون محترم پژوهشی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی کردستان، به ایراد سخنرانی پرداختند و ایشا نیز ضمن خسته نباشید به همه تیم­ها، از عوامل اجرایی و بخصوص آقای رفاعی تشکر کردند.

پس از سخنرانی­های ابتدای مراسم آقای دکتر رادمهر، ‌تسهیلگر رویداد، روی صحنه رفته تا آخرین مرحله کار تیم­ها را مدیریت کند. در این مرحله هر کدام از 10 تیم به قید قرعه روی صحنه رفته و ایده نهایی خود را در 3 دقیقه ارائه می­دادند. پس از ارائه 3 دقیقه­ای در مدت 3 دقیقه دیگر به سوالات داوران پاسخ می­دادند. بعد از اینکه تمام تیم­ها ارائه خود را انجام دادند، سالن را جهت پذیرایی ترک کرده و داوران به شور نشستند تا نظرات خود را جمع بندی کنند. سپس مهیج­ترین قسمت رویداد شروع شد و همه آماده شنیدن رای نهایی داوران شدند. در نهایت بعد از تقدیم تقدیرنامه به عوامل اجرایی، ‌منتورها، شورای اسلامی شهر بانه، شهردار بانه و آقای رفاعی، 3 تیم برتر که به ترتیب تیم­های وستایار، کلانیچ و ریبوتور بودند، معرف شدند. همچنین تیم­های پلیس ساختمان و پوتال نیز توسط داوران برای حضور در پارک علم و فناوری دعوت شدند. در ادامه گزارش فرم­های استفاهد شده در رویداد و همچنین عکس­هایی از رویداد نشان داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *