مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه

علمی کاربردی بانه

ایجاد هزار رشته مهارتی جدید

نوشته شده در 3 آبان 1395 | ارسال دیدگاه |

برنامه ریزی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ایجاد هزار رشته مهارتی جدید /

 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه افزایش کیفیت از مهمترین برنامه های این دانشگاه است، گفت: دانشگاه درحال برنامه ریزی برای معرفی هزار رشته مهارتی جدید است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محمدحسین امید در دیدار با روسای ‌ مراکز علمی کاربردی استان البرز که در محل مرکز علمی کاربردی قطعه ‌سازان میثاق برگزار شد، با بیان اینکه ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه های کشور امسال  یک میلیون و 800 هزار نفر بوده است است، گفت: از این میزان بیش از 800 هزار ظرفیت مربوط  به دانشگاه جامع علمی کاربردی بوده است.
وی با بیان اینکه کمتر از 600 هزار متقاضی برای حضور در کلاس وجود دارد، افزود: در سال های گذشته ظرفیت سازی برای آموزش عالی بدون پیش بینی روند جمعیتی کشور انجام  شده است.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور خاطرنشان کرد: طبق ارزیابی های صورت گرفته انتظار می رود در سال جاری در کل مراکز علمی کاربردی حدود 80 تا ۱۰۰ هزار نفر ثبت نام کنند.
دکترامید با تاکید بر اینکه سهم هر مرکز علمی کاربردی از دانشجویان 80 تا 100 دانشجو است، تصریح کرد: برخی کلاس های دانشگاه های روزانه کشور در سال جاری نیز خالی مانده است، بر اساس پیش بینی صورت گرفته این روند تا پایان برنامه هفتم توسعه ادامه دارد.
وی با اعلام اینکه تاخیر در ثبت نام ناخواسته بود اما از سال آینده شاهد این امر نخواهیم بود، گفت: درصدد معرفی هزار رشته مهارتی جدید هستیم.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: طی یک ماه اخیر بعد از 8 سال شورای مرکزی دانشگاه علمی کاربردی تشکیل جلسه داد.
دکتر امید با تاکید بر اینکه محدود کردن کمیت و ارتقا کیفیت در دستور کار دانشگاه جامع علمی کاربردی است، گفت: این موضوع در مراکز همجوار با صنایع با سرعت بالاتری دنبال می شود.
وی با اشاره به انعطاف پذیری دانشگاه جامع و مراکز علمی کاربردی در سطح کشور، افزود: در راستای رفع موانع تلاش صد درصدی را برای تبدیل تهدیدات ایجاد شده به فرصت برای این دانشگاه  به کار خواهیم بست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *