مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه

علمی کاربردی بانه

اجرای 323 ایده تاب در مراکز آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی

نوشته شده در 10 آذر 1395 | ارسال دیدگاه |

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خبرداد:

اجرای 323 ایده تاب در مراکز آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته 323 رویداد ایده تاب(تبدیل ایده به محصول مبتنی بر کارآفرینی) در 120 مرکز آموزشی این دانشگاه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر امید بزرگ حداد گفت: رویدادهای ایده تاب(تبدیل ایده به محصول مبتنی بر کارآفرینی) در 120 مرکز آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی و در 21 استان کشور از 26 آبان ماه آغاز شده و تا 30 آذرماه ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت و ارزش تولید و کارآفرینی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، این رویداد به گونه‏ای طراحی شد که علاوه بر پوشش سرفصل درس تئوری کارآفرینی، مخاطبان بتوانند با گذراندن کارگاه‏های آموزشی مرتبط مانند خلق ایده، نوآوری و موفقیت، فرصت های کارآفرینانه، بازاریابی، تحلیل بازار و برندسازی، آشنایی با انواع کسب و کار، شناخت بازار و شیوه کسب و کار الکترونیکی و نیز شرکت در کلینیک‏های تخصصی کارآفرینی در محورهای نحوه ایده‏پردازی با حضور کارآفرینان موفق، تجاری‏سازی ایده، شیوه ثبت اختراع، اخذ تسهیلات و فروش محصول، با راهکار تبدیل ایده به محصول و شروع پروسه تجاری‏سازی به صورت عملیاتی و کاربردی آشنا شوند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: سامانه‏ای متمرکز به نام رویداد ایده‏تاب به نشانی http://karafarini.uast.ac.ir توسط این معاونت طراحی شده است که علاوه بر پایش اطلاعات، برای شرکت‏کنندگان‏، گواهینامه معتبر صادر می کند.

دکتر بزرگ حداد بر حمایت‏های دانشگاه جامع علمی کاربردی در اجرای برنامه‌های کارآفرینی در مراکز آموزشی این دانشگاه تأکید کرد.

خاطرنشان می شود، رویداد ایده‏تاب یک رویداد چهار روزه با اهدافی مانند ترویج فرهنگ نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی، تقویت توان ارائه ایده‌های خوب و شکستن سد محافظه‌کاری در خلاقیت، توسعه نقش دانشگاه علمی کاربردی به ‌عنوان حامی دانشجویان خلاق و فناور کشور، ایجاد فرصت شکل گیری کسب ‌وکارهای نوپای قابل اجرا با لحاظ کردن بخش داوری تخصصی و اقتصادی، تبدیل ایده به ثروت با توجه به اصل 44 قانون اساسی است که در آن افراد به بیان ایده‌های نوآورانه خود مبتنی بر نیاز شرکت‏های پشتیبان مراکز آموزش علمی کاربردی است می‏پردازند.

در این رویداد افراد علاوه بر کسب مهارت‌های ایده‏ پردازی و ارائه آن، ایده‌های خود را در بوته نقد برای بهبود آنها و مبنا قرار گرفتن برای راه ‌اندازی یک کسب ‌و کار نوپای موفق قرار می‏دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *