مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه

علمی کاربردی بانه

اتاق کارآفرینی

افزایش مهارت فن آموزی از جمله محورهای فعالیت های دانشگاه جامع علمی کاربردی است که در راستای سیاست‌های کلی اشتغال مقام معظم رهبری و اصل 110 قانون اساسی و در راستای حمایت از کار و سرمایه ایرانی است.
بر اساس اصل 138 قانون اساسی و ماده 12 قانون برنامه پنجم توسعه کشور، به بهنگام کردن مهارت های شغلی و دانش کار و فناوری توجه ویژه ای شده است.

فلسفه‌ی وجودی دانشگاه جامع علمی کاربردی، ارائه آموزش‌های مهارتی هم‌چنین کاربردی کردن دانش است، از این‌رو بیش از 70 درصد آموزش‌های ارائه شده در این دانشگاه مهارتی و کارگاهی است. آموزش‌های ارائه شده در دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشجویان را مهارت‌محور کرده و در راستای توسعه اشتغال و کارآفرینی در جامعه نقش موثری دارد.
فعالیت بیش از یک‌هزار مرکز دانشگاهی جامع علمی کاربردی در سطح کشور بستر خوبی را فراهم کرده تا دانشجویان این دانشگاه با استفاده از ظرفیت خوب دانشگاه علمی کاربردی بتوانند در مسیر ایجاد فرصت‌های اشتغال جدید با تکیه بر مهارت‌ها و توانمندی‌ها اقدامات خوبی را انجام دهند.

دانشگاه علمی کاربردی به دنبال راهکار عملی برای تحقق سیاست های علمی کشور و حل مشکلات صنعت از طریق آموزش و کارآفرینی است. با توجه به اینکه رضایت شغلی در جامعه کاهش پیدا کرده است، برای حل اینگونه مشکلات به نسل سوم دانشگاه نیاز داریم. نسل اول دانشگاه های دنیا فقط به نیروهای انسانی آموزش می دادند، نسل دوم در راستای پژوهش فعالیت می کردند و نسل سوم کارآفرین هستند. بنابراین مهمترین خصوصیت دانشگاه کارآفرین آینده نگری برای صنعت است، هدف اصلی دانشگاه علمی کاربردی یادگیری به معنای تغییر رفتار و مهارت است، مهارتی که بتواند مشکل کارفرما را حل کند. در دانشگاه علمی کاربردی از کارآفرینی و ایده های خلاق در حوزه صنعت حمایت می شود.

در این راستا مرکز علمی کاربردی شهرداری بانه جهت ارتقای آگاهی، توانمندی و مهارت­ها در محلات حاشیه شهر در سال 95 طرحی را با عنوان “توانمندسازی محلات حاشیه شهر” تعریف و پیاده سازی کرد. اولین دوره این طرح در سال 95 انجا شد و گزارش آن در گزارش شماره اول طرح توانمند سازی تشریح شده است.

در سال 97 دومین دوره طرح توانمندسازی محلات حاشیه شهر پیاده­سازی شد. این طرح شامل برگزاری کارگاههای آموزشی کوردی دوزی، کلاش بافی و مهارت­های زندگی و همچنین مشاوره­ های شغلی می­باشد.

در راستای انجام فعالیت های کارآفرینی، مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری بانه در سال 95  موفق به کسب عنوان کارآفرین برتر استان کردستان شد. این مرکز توانست با تاسیس اتاق کارآفرینی طرح توانمند سازی محلات حاشیه شهر بانه را اجرا نماید و طی مدت زمانی کوتاه مقام اول کارآفرینی استان را بدست آورد.

دیدگاه ها بسته شده اند.